برچسب یک قرار داد ننگین دیگر بر پیشانی حکومت باج دهندگان !

 

صد و پنجاه سال پیش ، در زمان حکومت سلسله قاجار و شاهان ضعیف النفس و عیاش آن ، با امضای قرارداد ننگین ترکمانچای ، بخشهای وسیعی از ضلع شمالی سرزمین ما ، از پیکره ایران کنده شد و به خاک روسیه تزاری اضافه گشت . و نتیجه اش آن بود که کشور کنونی آذربایجان ، که یکی از استانهای بزرگ ایران بود ؛ ضمیمه روسیه گردید . پیش از انعقاد قرارداد منحوس ترکمانچای ، قفقاز ، گرجستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان و قزاقستان هم ، تا اوائل سلطنت قجرها ، به دلیل بی کفایتی های حاکمان وقت ایران ، به مرور از اراضی ایران جدا شدند و به تصرف همسایه شمالی درآمده بودند .

 

 

 

اگر به نقشه گذشته میهنمان بنگریم ، تا میانه های کشور مصر ، جزء سرزمین ما بودند؛ به همین نسبت ایران آن موقع ما از چهار طرفش ، چندین برابر نقشه کنونی وسعت داشت . اما متأسفانه در طول چند قرن ، هر از چند گاهی بخشی از سرزمینمان ، به یغمای بیگانگان رفته و به مساحت کنونی آن رسیده است .

 

 

 

در زمان کودکی ام ، هنگامی که دانش آموز دبستانی بودم ؛ کشور کنونی بحرین در کتاب جغرافیای ما ، آخرین استان میهنمان ، یعنی استان چهاردهم آن بود . اما وقتی خود ساکنین این استان ، از پادشاه فقید ایران درخواست مستقل شدن را کرده نمودند ؛ به دلائلی که من به یاد نمی آورم ، به تقاضای آنها پاسخ مثبت داده شد ؛ و کشور کنونی بحرین ، در جنوب و در خلیج پارس تشکیل شد .

 

 

 

خوشبختانه از آن پس ، دیگر تمامیت ارضی ایران به خطر نیفتاده و به وسعت کنونی خودش باقی مانده است . اما خطری دیگر به جان میهنمان افتاده ، که دست کمی از انعقاد قرارداد ننگین ترکمانچای را ندارد ؛ بلکه به مراتب به همان اندازه شرم آور نیز هست !

 

 

 

می دانیم که از اوائل انقلاب منفور اسلامی ، بخصوص از سال ۱۳۵۹ خورشیدی ، که آن جنگ مدهش هشت ساله ، میان ایران و عراق به وقوع پیوست ؛ وابستگی های تجاری دولتهای وقت این رژیم به اجناس دیگر ممالک ، کشور انقلاب زده ما را ، به کسادی اقتصادی و مشکلات مربوط به آن دچار نمود .

 

 

 

از جمله کشورهائی که در این رابطه ، از طریق معاملات تجاری با جمهوری اسلامی ، سودهای فراوانی را کسب نموده ؛ کشور چین است که با سرازیر کردن اجناس بنجل خودش به سوی بازارهای ایران ، بخش عظیمی از در آمدهای مملکت ما را به خودش اختصاص داده است .

 

 

 

اخیرا دولت واقعا بی وجود محمود احمدی نژاد ، با امضای یک قرار داد ننگین تجاری با کشور چین ، مهر حماقتی را که بر پیشانی اش داشت ؛ بزرگتر نموده و سرزمین ما را به آغوش خفت دیگری پرتاب کرده است . چینی های رند هم که به شرایط نامناسب اقتصاد کنونی ایران بخوبی واقفند ؛ و می خواهند از این نمد کلاهی هم برای سر بی کلاه خودشان به دست بیاورند ؛ از این آب گل آلود ماهی های فراوانی را صید می کنند و خود را فربه تر می نمایند .

 

 

 

ایران ناچار است به خاطر موقعیتی که در آن واقع شده ، و نیز بحرانهای مربوط به تحریمها ، بیش از گذشته با چینی ها معامله داشته باشد ؛ و اجناس مورد نیاز خودش را از آنها خریداری بکند . چینی ها هم که از خدا می خواهند تا این معاملات سرگرفته و روز به روز بر تعدادشان هم افزوده بشود ؛ رندی شان را به بالاترین ارتفاعش رسانده و بلای بدی را بر سر دولت جمهوری اسلامی آورده اند . و آن را وادار به بستن یک قرارداد سرتا به پا حقارت بار و ضررآفرین با خودشان کرده اند !

 

 

 

در این قرارداد ارزی ننگین ، دولت ایران مجبور است که مبلغ ۲۵ میلیارد دلار ، برای سه سال در اختیار کشور چین بگذارد ! این مبلغ هنگفت هم که با احتساب سود آن ، معادل هزینه پرداخت دو سال یارانه به مردم ایران می باشد ! به منزله یک تضمین مادی برای چینی هاست ؛ که اگر در طول این سه سال ، معامله ای با جمهوری اسلامی داشته باشند ؟ در صورتی که به هر دلیلی پرداختن بهای اجناسی که از چینی ها خریداری می شوند ؛ اگر به هر علتی دچار دست انداز بشوند و ایران قادر نباشد که مبلغ مورد معامله را به آنها بپردازد ؛ چین بتواند با خیال راحت اصل و فرع مبلغ مورد نظر را ، از این ودیعه ۲۵ میلیارد دلاری بردارد . مضافا به اینکه هزینه های مربوط به بیمه اجناسی که به ایران می فروشد ، و ریسک نوسانات ارزی غیر قابل پیش بینی را نیز ، جداگانه از دولت ایران بگیرد !

 

 

 

این یعنی گذاشتن یک کلاه مضحک توأم با شرمساری ، بر سر ابلهانی که نمایش بلاهت ایشان را واضح تر نماید ؛ و میزان بی خردی یک دولت بی کفایت از یک حکومت خودکامه و قدرت پرست را ، بیش از پیش در معرض تماشای جهانیان ، و مورد قضاوت همگان بگذارد . با این معامله شرم آور، بخشی از درآمد نفت ایران در اختیار کشور چین قرار می گیرد ؛ تا پشتوانه ای برای خرید اجناس نامرغوب چینی ها توسط دولت نادان این رژیم ضد ایرانی باشد !

 

 

 

سایت های مخالف دولت احمدی نژاد ، که با برداشتن پرده از این معامله ننگین سه ساله او با کشور چین ، آنرا برای استحضار دیگران افشا نموده اند ؛ معتقدند که در کل این معامله ، کوچکترین منفعتی برای کشور ایران وجود ندارد ، و همه سود حاصله متعلق به کشور چین خواهد بود . و این یعنی یک معامله صد در صد احمقانه !

 

 

 

آقای خامنه ای ، آیا یک رئیس جمهور چند بار باید اشتباه ( آنهم به این بزرگی ) بکند ؛ تا حضرتعالی به عنوان رهبر انقلاب ، آنرا مترادف خیانت به ملت و دارائی هایش تشخیص بدهید ؟ و چنین فرد نالایق و ندانم بکاری را ، از پست و مقامش معزول بکنید ؟!

 

 

 

آیا می دانید که با انعقاد این قرارداد ننگین ، فقط دولت جمهوری اسلامی زیر سؤآل نخواهد رفت ؟ بلکه همه مسؤلان حکومت تان ، به ویژه شما به عنوان رهبر ارشد و مقام شماره یک این رژیم ، در رأس همه آنها مورد اتهام هستید و باید در محضر ملت قرار گرفته و پاسخگو باشید ؟

 

 

 

هنوز چند ماهی بیش از سرآمدن قرار داد خفت آور ترکمانچای نمی گذرد ؛ که به دست دولت نابخرد رژیم شما ، ننگ جدید و بدتر از آن به دامان ملت بی پناه ایران چسبانده شده است . و این مردم بی پناه ناچارند ، که دارائی های ملی خویش را ، صرف بلاهت رئیس جمهوری حکومت بی صلاحیت شما و رژیم ضد ایرانی تان بکنند !

 

 

 

به مردم ایران چنین صدمات جبران ناپذیری را وارد می آورید ؛ که تا کشور چین و چند مملکت نفع پرست دیگر را ، به نوائی برسانید ؟ تغار ماست تنها درآمد سودبخش مردم ما را ، بر زمین نادانی ها و بی کفایتی هایتان می افکنید ؛ بعد کاسه لیسان سودجوئی را که در انتظار سر زدن چنین اعمالی از سوی شما هستند ؛ شادمان نموده و در اطرافش می نشانید ؛ که با خیال آسوده ماستشان را بخورند ؟!!

 

زمستان ۱۳۹۰ هلند

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s