مهمترین صادرات ایران در معرض انقراض فروش !

 

تا قبل از روی کار آمدن رژیم ستمگر آخوندی در میهنمان ، در کشور بزرگ ایران ، اقلام صادراتی فراوانی مانند : نفت ، فرش ، خشکبار ، خاویار ، سنگهای قیمتی ، زعفران و انواع صنایع دستی گوناگون ، به وفور جهت فروش به کشورهای متقاضی آنها صادر می شدند و مورد معامله قرار می گرفتند .

 

 

 

در میان این مواد ، صادرات صنعت نفت خام ایران ، در مرتبه بالاتری از بقیه آنها قرار داشت ؛ ولی نابخردی های حکومت ناتوان جمهوری اسلامی ، کاری کرده است که این تنها امید اقتصادی ملت ایران نیز ، از حیطه اعتباری که در گذشته داشت خارج گشته ، و فاقد متقاضیان متعدد خرید نفت از ایران بشود !

 

 

 

به طوری که هم اکنون بیش از نیمی از نفت ایران ، در خطر حذف شدن از بازارهای جهانی می باشد و خریداران کمتری درخواست معامله نفتی با ایران را دارند . وال استریت جورنال ، زیر عنوان ” کند شدن عرضه نفت ایران ، همزمان با نگرانی های راجع به ترقی قیمتها ” می نویسد ، کاهش در عرضه نفت توسط تهران به بازارهای جهان در ماه مارس ، در شرایطی صورت گرفته است ، که اوباما با تصمیم گیری در مورد سخت تر کردن تحریمها روبروست .

 

 

 

به گفته ناظران در بازارها ، به نظر می رسد صادرات نفت ایران در این ماه ، همزمان با آماده شدن خریداران برای تحریم هائی سخت تر کاهش یافته ؛ و حجم محموله های صادراتی با تنزلی باز هم بیشتر مواجه خواهند شد .

 

 

 

نگاههای متفاوتی به نفت ایران و میزان اهمیت آن در زندگی مردم ، و در رشد و ترقی کشور وجود دارند . دولتمردان جمهوری اسلامی ، به آن به چشم ابزاری جهت به کرسی نشاندن ایده های غیر معقول خویش می نگرد ؛ تحقق بخشیدن به هوسهای بلند پروازانه حکومت جبارشان ، در عرصه های بین المللی هم ، زمینه نگرش رندانه ایشان به مقوله نفت و معاملات آن می باشد .

 

 

 

نگاه حکومت های سایر کشورهای دنیا ، به ویژه منتقدان فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ، زدن یک تیر به جندین نشانه است ! در معاملات پنهانی که برخی از ایشان با رژیم آخوندی ایران دارند ؛ نفت مهمترین مستمسکی است که آنها را به درآمدهای افزون تر می رساند . در جلوه های رفتاری از دیدگاه بین المللی ، ظاهری فریبنده به کارهای خودشان می دهند ؛ تا حواس مردم گیتی را ، از روابط مخفیانه تجاری شان با آخوندها را پنهان بکنند و به سطوحی غیر واقعی بکشانند ! در نتیجه با دست خود حاکمان قدرت پرست و نفع طلب جمهوری رسوای اسلامی ، توی سر نفت ایران بزنند ؛ و آن را از حضور در بازارهای جهانی حذف بکنند ؛ تا بعد با واسطه گری های دولت هائی مانند ترکیه ، هم چوب را بر پیکر سردمداران نادان حکومت اسلامی بزنند ؛ و هم پیاز را به خوردشان بدهند !

 

 

 

هیچکدام از نظرگاههای کشورهای غربی ، و نیز دولت و حکومت جمهوری اسلامی ، کوچکترین نفعی به حال مردم ایران ندارند . چون نگاه ملت ایران به صنعت نفت کشورشان ، با دیدگاههای خصمانه و منفعت جویانه آنها از زمین تا آسمان فاصله دارد . نزد ملت شریف ایران ، نفت شریان حیاتی کشورشان می باشد ؛ که مانند جان شیرینشان برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است . همین که در دنیا بسیاری از کشورهای جهان ، به این شریان حیاتی ملت ایران نیاز دارند ؛ خود به تنهائی دلیل آشکاری از وابستگی های اقتصادی دیگر کشورها به این موهبت طبیعی است که در میهنشان به وفور دارند . و نیز منبعی جاری و فعال در ارتباطات بین المللی کشورشان با سایر ملل دنیا در اختیار ایشان می باشد ؛ که موجب زنده و فعال ماندن مملکت شان خواهد گردید .

 

 

 

اما با کارهای غلط و نابجای حکومت پلید و ناهنجار اسلامی ، به اندازه کافی گزک به دست دشمنان ایران داده شده است ، که هم سرمایه های ملت ایران را به چنگ بیاورند ؛ و هم مدام به ایشان شاخ و دندان نشان بدهند و آسایش محدود آنها را بر هم بزنند !

 

بهار ۲۵۷۱ آریائی هلند

 

محترم مومنی روحی

این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s