به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از ”فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از ۵ روز متمادی شکنجۀ وحشیانه جسمی و روحی در بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان گوهردشت به سالن ایزوله شده ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج بازگردانده شد. زندانی سیاسی ارژنگ داودی در طی ۵ روز زندانی بودن در سلولهای انفرادی شکنجه گاه وزارت اطلاعات تحت شدیدترین شکنجه های جسمی قرار گرفته است و آثار شکنجه بر چهره و سایر اعضای بدنش مشهود بود.بخصوص از ناحیۀ بینی دچار کبودی و فرورفتگی شده است. بازجویان وزارت اطلاعات به او چشم بند زده بودند و بصورت گروهی از چند جهت وی را آماج ضربات وحشیانه بخصوص از ناحیۀ سر و صورت قرار داده بودند.شکنجه های جسمی و روحی در طی پنج روز گذشته بطور مستمر علیه او بکار برده می شد. شکنجه های جسمی زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط فردی بنام مدرسی رئیس بند سپاه، محبی شکنجه گر معروف بند سپاه صورت می گرفت. بازجویان وزارت اطلاعات شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی را به دلیل انتشار بیانیه های وی به مناسبتهای مختلف و افشای جنایتهای ولی فقیه علی خامنه ای و بازجویانش در شکنجه گاه گوهردشت کرج اعلام کرده بودند. زندانی سیاسی ارژنگ داودی در شرایط حاد جسمی ولی با روحیه ای بسیار بالا به بند زندانیان سیاسی بازگردانده شد. هدف از این شکنجه ها مرعوب کردن سایر زندانیان سیاسی می باشد تا اینکه اعمال غیر انسانی و قرون وسطایی بازجویان ولی فقیه علی خامنه ای را افشا نکنند. فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجۀ وحشیانۀ زندانیان سیاسی که بطور غیر قانونی و غیر انسانی سالها است در شکنجه های ولی فقیه زندانی هستند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجر می باشد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از ”فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه اعدام گروهی و قرون وسطایی ۸ زندانی در زندان عادل آباد شیراز توسط رسانه های دولتی اعلام گردید. اما رسانه های دولتی از اعلام هویت این ۸ زندانی خوداری کردند.

 

 

 

 


طبق تحقیقاتی که توسط فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران در این باره صورت گرفت مشخص گردید که از ۸ زندانی اعدام شده ۵ نفر از آنها از شهروندان افغانستان هستند.

اسامی تعدادی از زندانیان که روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند به قرار زیر می باشد :

 

 

۱- تورج علی پرست از اهالی شیراز

۲-زندانی احسن الله صفری ۳۰ ساله متاهل و دارای ۳ فرزند از شهروندان افغانستان، او بیش از ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز زندانی بود.

۳- حسن رودینی زاده ۲۸ ساله از شهروندان افغانستان و نزدیگ به ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز زندانی بود.

۴-محمد کلب علی ۲۹ ساله از شهروندان افغانستان و ۳ سال بود که در زندان بسر می برد

۵- حاتم شاه از شهروندان افغانستان

لازم به یادآوری است که از اوایل هفته تا به امروز ۱۱ زندانی در زندانهای شیراز ،زنجان و سمنان بنابه اعلام رسانه های حکومتی اعدام شدند.

دادگاه های انقلاب رژیم ولی فقیه علی خامنه ای از اعلام اسامی شهروندان افغانی که اعدام می شوند خوداری می کند و تا به حال سعی داشته است که در خفای کامل اعدم ها صورت گیرد تا از طبعات بین المللی اعدام شهروندان کشورهای دیگر جلوگیری نماید.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی و قرون وسطایی که به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا و پایان دادن به اعدام های گروهی می باشد.

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s