آیا شما می توانید پرتقال فروش را پیدا کنید ؟

 

هنگامی که کودک دبستانی بودیم ، بخصوص آن عده از ما که در نظام قدیم آموزشی کشور درس خوانده ایم ؛ کتاب ریاضیات ( حساب و هندسه در دوران ابتدائی ) ما یک کتاب قطع جیبی ولی ضخیم تر از کتابهای جیبی معمولی بود . این کتاب ” کتاب حساب نسترین ” نامیده می شد . البته آموزگاران مدارس کشور ، گاهی به سلیقه و یا صلاحدید خودشان برای دانش آموزان کلاسهای خود ، کتاب خاصی را به آنان می آموختند ؛ اما کتابی که در بیشتر مدارس و آموزشگاههای ایران رایج بود و مورد استفاده قرار می گرفت ؛ همین کتاب حساب نسترین بود .

 

 

 

مسأله هائی که در آن بودند ، بسیار سخت و حل کردنشان کار هر کسی نبود ؛ در میان آن مسائل سخت که باید توسط دانش آموزان مقطع ابتدائی که به آنها دبستانی می گفتند حل می شدند . با آنکه در میان موضوعات موجود در آن تفاوت های قابل ملاحظه ای در مسائل کتاب دیده می شد ؛ اما در چند مورد شباهت قابل توجهی با یکدیگر داشتند .

 

 

 

مشهورترین شباهت آنها ، مثال هائی بود که استادان دروس ریاضیات وزارتخانه آموزش و پرورش وقت بوط به مسأله های کتاب نسترین تفاوت های زیادی داشتند ؛ اما بسیاری از آنها در یک مورد شباهت زیادی هم با یکدیگر داشتند .

 

 

 

از جمله این همانندی ها ، مثال هائی که در متن مسائل قرار داشتند بود ؛ در بیشتر موارد چند سبد پرتقال بود که فروشنده تعدادی را به دیگران می فروخت و مقداری را به فروش می رساند ؛ در انتهای مسأله نیز می آمد که دانش آموزان یا حل کننده آن مسأله ها ، باید با چند عمل جمع و تفریق به دست می آوردند که از ابتدا چند پرتقال داشته ایم و چندتا را فروخته ایم و باقی مانده شان به چه تعدادی بودند .

 

 

 

مسلم است که برای یک دانش آموز کلاس سوم ابتدائی حل کردن آن مسائل مشکل بودند ؛ آنها به تنهائی نمی توانستند از عهده حل نمودن مسأله هایشان بر بیایند ؛ از اینرو آن مسائل را به کمک بزرگترهای خودشان حل می نمودند !

 

 

 

در این نوشتار، محاسباتی مربوط به حقوق دریافتی هم میهنان کارمند و کارگر درون کشور ، از دولت بی کفایت جمهوری عقب مانده اسلامی آمده است ؛ محاسباتی که خودتان هم می توانید به آسانی و بدون نیاز داشتن به کمک دیگران حل نموده و نتیجه لازم را از آن بگیرید . ولی به خاطر صرفه جوئی در وقت شما ، ما این کار را برایتان انجام داده ایم ؛ فقط متأسفانه در انتهای محاسبه ، باز هم به روال کتاب حساب نسترین نظام قدیم آموزشی کشور ، خودتان باید پرتقال فروش را پیدا بکنید !!

 

 

 

در زیر اطلاعیه ای مربوط به میزان حقوق دریافتی هم میهنان درونمرزی مان ، به ریال و تبدیل آن به دلار آمده است ؛ به سبب اهمیت موضوع ، لازم است که این مطلب را تا انتهای آن مطالعه بفرمائید . به ویژه اگر خودتان در گروهی قرار داشته باشید که مشمول این محاسبات می شوند ؛ در خواهند یافت که به دست حکومت جبار اسلامی ، و با مدیریت ناکارآمد دولت بی وجود آن ، چه کلاه بزرگی بر سر ملت ایران گذاشته می شود ؟!

 

 

 

ابتدا توجه تان را به نرخ دلار در سالهای ۸۹ و ۹۰ جلب می نمایم ؛ قیمت دلار در ابتدای زمستان ۸۹ ، هزار و شصت و هشت تومان بوده است ؛ در آغاز بهار سال ۹۰ ، قیمت دلار به هزار و صد و ده تومان رشد یافته است ؛ در آغاز خرداد سال ۹۰ ، قیمت دلار به مبلغ هزار و صد و نود تومان رسید ؛ سپس در یکم مهرماه سال قبل ( ۹۰ ) قیمت دلار به هزار و سیصد تومان افزایش یافت !

 

 

 

یعنی اگر شما مثلا یک میلیون تومان حقوق بگیرید ؟ در ابتدای زمستان سال ۸۹ ، مبلغ ۹۳۶ دلار ، که مساوی یک میلیون و هزار و صد و شصت و هشت تومان ، و در ابتدای بهار ۹۰ ، مبلغ ۹۰۰ دلار که مساوی یک میلیون و هزار و صد و ده تومان ، و در خرداد سال ۹۰ ، مبلغ ۸۴۰ دلار که مساوی یک میلیون و هزار و نود تومان ، و در مهرماه سال ۹۰ ، مبلغ ۷۶۹ دلار که مساوی یک میلیون و هزار و سی تومان حقوق گرفته اید !

 

 

 

به عبارت دیگر ، شما از ابتدای زمستان ۸۹ تا یکم مهرماه سال ۹۰ ، مبلغ ۱۶۷ دلار ( ۱۶۷ = ۷۶۹ – ۹۰۰ ) ، ( برای هر یک میلیون تومان حقوق ) از میزان دریافتی شما به عنوان حقوقتان کاسته شده است ! که با قیمت دلار در یکم مهرماه سال ۹۰ ، تقریبا مبلغ دویست و هفده هزار تومان ، فقط در مدت هشت ماه به شما کمتر پرداخته اند !!

 

 

 

کسانی که ماهیانه دو میلیون تومان حقوق دریافت می کنند ؛ باید به خاطر کمتر دریافت نمودن حقوقشان در مدت هشت ماه ، معادل ( ۴۳۱ هزار تومان ) بیشتر غصه بخورند و ناراحت تر باشند !! زیرا با این روش دولت از جیب خودتان کسر نموده و به شما ” یارانه ” پرداخت کرده است ! چگونه ؟ با فروش دلارهای دولتی در بازار آزاد ! چه بسا در این محاسبات و معادلات و معاملات ، سود ویژه ای را نیز نصیب خود و اعضای کابینه اش نموده باشد . اکنون می توانید به راحتی مسأله زیر را خودتان و بدون کمک گرفتن از دیگران حل بکنید .

 

 

 

مبلغ بیست و یک درصد از حقوق شما کسر گردیده ؛ و مبلغ بیست در صد نیز به قیمت کالاهای مصرفی شما اضافه شده است . پس خودتان پیدا کنید پرتقال فروش را !!

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s